Undergraduate

The store is selling lemons at $ 0 . 5 6 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost

The store is selling lemons at $0.56 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough lemons to make two 9-inch lemon pies, each requiring half a cup of lemon juice?

Step by Step Solution

1 Understanding Responsive Design Principles

blur-text-image

Related Prealgebra Questions